Saç Ekimi Nedir Kimlere Uygulanır

admin , Şubat 10, 2009 Yazdı

Saç Ekimi Nedir Kimlere Uygulanır

Saç dökülmesi sorunu yaşayanlarda tek çözüm olarak saç ekimi görülüyor. Önce karar vermeden uzmanlardan yardım almaları gerekmektedir.

Saç ekimi kimlere yapılabilir ? : Erkek tipi saç dökülmesi olan herkese saç ekimi uygulanabilir.  Genetik olarak erkeklik hormonunun etkisi ile erkek tipi saç dökülmesi gelişir.Saç folikülü üreten hücrelerin zamanla bu etkisini yitirmesinden dolayı sorunlar başlar. Saçlar incelir ve uzamazlar. Sonrada dökülürler. Saç ekimi tek çözümdür.

Saç ekimi için yaş sınırlaması yerine  %50 altın saçları olan herkese uygulanabilir.Saç dökülmesinin bitip bitmediği de önemlidir. Saç dökülmesi devam ederse eğer saç ekimide bi kaç seans olarak uzayabilir.

Saç ekimi beş  saat kadar sürüyor ve 2 haftalık bir zamana ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu sürede saç ekimi yaptığınızın bilinmemesi için geçmesi önemlidir. İsterseniz eğer iki gün içinde gündelik yaşama dönebiliyorsunuz.

Saç ekiminden sonra yeni saçlara kavuşmak  :  Ekim alanında kırmızı kabuklar oluşur ve bunlar bir hafta içinde dökülürler. Eski haline 2-4 hafta arasında dönebilir.Yeni saçlarınız üç ay sonra çıkarlar. 5 ay  sonra değişimler görülür.

Saç ekimini herhangi bir zararı yoktur. Lokal anestezi ile uygulanır.Saçların dökülmesine ve kişiye göre bir kaç seans uygulanabilir.

Yorum Yazınız.