Meme(Göğüs) Büyütme

admin , Şubat 17, 2009 Yazdı

Göğüs Büyütme

Meme(Göğüs) Büyütme ameliyatı, tipik olarak az gelişmiş göğüslerin veya doğum sonrası küçülmüş, hacmi azalmış Göğüslerin Büyütülmesi için uygulanır. Ayrıca iki meme arasındaki bariz büyüklük farkının düzeltilmesi ya da doğuştan meme gelişim bozukluklarının giderilmesinde kullanılır.

Meme(Göğüs) Büyütmenin bu gün için en sağlıklı ve başarılı yöntemi silikon protezler. Silikon protez ile Meme(Göğüs) Büyütme ameliyatı tüm dünyada en çok yapılan ve hastaları en çok memnun eden ameliyatların başında gelmektedir.

Sık sorulan soru Meme(Göğüs) Büyütmek için kulanılan ilaçlar. Ancak hormonal olmayan hiçbir ilacın Meme(Göğüs) Büyütmesi söz konusu değildir. Bu tür ilaçlar ya hiç işe yaramayan para tuzaklarıdır, ya da hormon içeriyordur. Hormonların kontrolsüz kullanımı kanserler başta olmak üzere bir çok sağlık sorunlarına yol açabilir.

Yine serum ya da yağ enjeksiyonu da Meme(Göğüs) Büyütmek için sorulan sorulardan. Bir günlük Meme(Göğüs) Büyütme isterseniz serumla Meme(Göğüs) Büyütmek mümkün ancak henüz kalıcısı yok. Yağ enjeksiyonları ise bazı durumlarda sınırlı miktarda olabilir ancak protez kadar kontrol edilebilir, etkili ve güvenli olduğu söylenemez. Kısacası Meme(Göğüs) Büyütmenin en etkili ve güvenli yolu silikon protezlerden geçiyor.

Silikon protezlerin bir çok çeşidi mevcut. Yapı olarak 1 mm\’lik silikon bir kılıfın içinde kıvamları itibarıyla akışkan ya da akışkan olmayan yoğunlukta silikon jel ya da serum bulunan torbalar şeklindedir.

Silikon protezler şekil olarak; yuvarlak, damla şekilli, anatomik veya asimetrik tabir edilen şekillerdedir.

Silikon protezin dış yüzeyi; düz ya da pürtüklü olabilir, pürtüklü yüzeyin kontraktür oluşturma riski daha azdır. Kas üstü yerleşimler için pürtüklü yüzeyli silikon protezleri tercih etmek gerekir, düz yüzeyli protezler ise kas altı için uygundur, düz yüzeyli protezlerin avantajı ameliyat sonrası manipüle edilebilmeleri ve %10-20 oranında daha ucuz olmalarıdır.

İçine serum doldurulan silikon protezleri koltuk altından koyarak memede hiç iz oluşturmamak mümkündür ancak sadece kas altına konabilir.

İçi silikon Jel dolu protezler kıvam olarak meme dokusuna daha yakındır ve dokunma hissi daha doğaldır ancak sadece meme altı ve meme başı çevresinden konabilir. Yeni jenerasyon silikon protezlerin içinde akışkan olmayan ve şekli bozulmayan tarzda silikon jel vardır.

Şu şekil protez daha iyidir denemez. Her biri değişik durumlar için uygundur ve hepsi güncelliğini korumaktadır. Meme(Göğüs) Büyütme ameliyatlarında başarı, ameliyat sonrası memenin ne kadar doğal göründüğüne ve sonuçların ne kadar  uzun süreli olacağına bağlı. Protez seçiminde sizin istediğiniz meme ölçüleri dikkate alınırken, meme ve göğüs kafesinizin yapısı ve orantıları da göz önünde bulundurulur ve size en uygun büyüklükte ve şekilde protez hesaplanır.

Meme(Göğüs) Büyütme Ameliyatı

Ameliyat süresi: 1-2saat.
Anestezi şekli: Genel ya da sedasyon destekli lokal
Yatış süresi: Aynı gün taburcu ya da 1 gün
Ameliyat sonrası ağrı: Bir kaç gün ağrı kesicilerle geçen hafif-orta düzeyde.
Şişme-morarma: İlk üç gün şişme, morarma nadir
Pansuman: 3.-4. günde bandajlar çıkarılıyor
Sutyen: kas üstü konmuşsa 3-4 hafta gerekiyor.
Dikişler: Alınması gereken dikiş yok
İşe dönüş: 3-4 gün.
İyileşme: 3-4 gün sonra tüm rutin işlerinizi rahatça yapabilir, ameliyatın şekline bağlı olarak 4-6 hafta içinde spora başlayabilirsiniz.

Yorum Yazınız.