Yara, Faça, Jilet İzlerini Estetik İle Giderme

admin , Şubat 10, 2009 Yazdı

Yara, Faça, Jilet İzleri

Yara ve jilet izlerini gidermek için yaraların iyileşmesi ve ameliyat izlerinin ne kadar iyi kesilse dahi arkasında illaki kalıcı izler kalacaktır ve yapılacak işlem ile birlikte bu izlerin belli olmaması yada gizli olması önemlidir. Estetik cerrahi ile bu işlemler uygulanabilir.İyileşmesi gereken izler yada yaralar herkesde farklılık gösterir. Bundan dolayı da skarların nasıl olabileceği de daha önceden bilinemez. Düzensiz olarak görülse de sonradan daha düzenli olacaktır. Kabarık yaraları olanlar ise 1.5 sene sonrasında solgun renklere dönüşecektir.İyileşme sonrasında ise masaj yapmak önem taşır. Bu cildinizin düzensiz olarak yapışmasını önler ve kızarıklıkların azalmasını sağlar.Masaja başlamak için doktorunuzun tavsiyesini almalısınız. Dikişler alındıkdan sonra masaj için erkendir ve güneş ışığından da korunmalısınız.

Yaralar iyileşmeye başladıkdan sonra güneş zarar verir ve skarlar alacalı renklere dönüşebilir. Güneşden mutlaka uzak durmalısınız. Skar ve yaraların giderilmesi mümkün değildir ancak bazı ilaçlar ile dışındaki görüntünün belirsiz olması sağlanır.Dövme izleri, yanık izleri ve doğum çatlakları giderilemez. Deri kalınlığı ve kişideki soruna göre iyileşme süreci değişebilir. Skar ameliyatından bir sene önce iyice karar verin ve tüm riskerini de doktor ile konuşun. Enfeksiyon riskleri taşıyabilirsiniz.

Bir Yorum “Yara, Faça, Jilet İzlerini Estetik İle Giderme”

  1. Sibel Denizci
    12:30 ,Ağustos 1st, 2009

    merhaba benim de sol kolumda derin gaça izleri var neşteler atmıstım.harita gibi resmen.cok rahatsız oluyorum ve kısa kollu giyemiyorum .acaba bu izleri tamamen yok etmek mümkünkü canıma yetti artık yardımcı olursanız cok sevınırm .bi doktora gittim bana tamamen gecmeyecegını kolumda büyük bir ameliyat izi kalacagını soyledı ama baska yerlere de bakmayı daha iyi gördüm hla arastırmaktayım .detaylı bilg verecek olan arkadas varsa cok makbule gecer

Yorum Yazınız.