Zayıflama Egzersizleri

admin , Mart 23, 2009 Yazdı

Bel Yana Eğilme

Bacakalrınızı iyice açın ve ellerinizi başınızın arasında kenetleyin. Sırtınızı düz tutun. Dirseklerinizin kulaklarınızla aynı hizada olmasına  ve bedeninizin öne ya da arkaya bükülmemesine dikkat ederek sağa doğru eğilin. Başlangıç durumuna dönün ve bu kez sola  eğilin. 10 tekrar yapınız. Bu sayıyı zamanla 20’ye çıkartınız.

Kaba Etler Oturarak Yürüme

Bacaklarınızı uzatarak yere oturun ve ellerinizi başınızın arkasında kenetleyin. Başınızı ve kollarınızı kımıldatmadan  ve sırtınızı düz tutarak kalçalarınızı oynatın  ve bacaklarınız ve kaba etleriniz üzerinde yürüyerek 10 adım atın. Belden yukarıyı dödürmemeye çalışın. Sonra da geriye 10 adım atınız.

Boyun ve Omuzlar – Omuz Çevirme

Ayaklarınız bitişik, kollarınızı omuzlarınızdan rahatça sarkıtarak durunuz. Sağ omzunuzu ileri itin, başınızı oynatmadan kulağınıza doğru mümkün olduğu kadar kaldırın, arkaya götürün ve sonra başlangıç durumuna dönün. Başınızı egzersiz boyunca sabit ve rahat tutun:önce bir, sonra da diğer omuzunuzla sekiz daire çizin. Ardından dörder, sonra ikişer ve son olarak birer daire çizerek bitirin.

Yorum Yazınız.