Botox ( Botoks ) ile Kırışıklık Tedavisi

admin , Şubat 19, 2009 Yazdı

Botox ( Botoks ) ile Kırışıklık Tedavisi

Botox  ile göz çevresi ( gözaltı ) kırışıklıklar ve alındaki kırışıklıklar kısa sürede yok edilmektedir. Ayrıca botoks ile koltuk altı terleme ve avuç içi terleme tedavisi de mümkündür.

Botoks ( botox) çok küçük miktarda dozlar kas içine enjekte edilerek kırışıklıklara neden olan kasların rahatlaması sağlanır. Zamanla ortaya çıkan kalıcı kırışıklıklar kasların rahatlaması ile ortadan kaybolur. Botox tedavileri en fazla 10-15 dk. sürer. Tedavi etkinliği 4-6 ay devam eder. Tekrar edilen uygulamalar ile daha kalıcı sonuçlar sağlanır.

Botox ( botoks ) uygulama yerleri nelerdir?

Gülümserken, kahkaha atarken, kaş ve alın hareketlerinde göz çevresi ve alında ortaya çıkan mimik kırışıklıklarına en etkili yöntemdir. Bu kırışıklıklar dinamik çizgiler olarak adlandırılır. Yüz dinlenme halinde iken bu çizgiler daha az belirgindir. Ayrıca konuşurken ve sigara içerken ortaya çıkan dudak çevresi kırışıklıklar ile boyun bölgesi kırışıklıklarına da etkilidir.

Botoks  tedavisi için uygun bir aday mıyım?
Botox (botoks) uygulamasında en iyi uygulama sonuçları 25 yaş ile 65 yaş arasında alınır. 65 yaş üzerindeki kişilerde mimik çizgileri dinlenme halinde bile belirgindir. Bu grup kişilerde diğer yöntemler botox tedavisine göre daha iyi sonuçlar vermektedir. Her bireyin farklı yönleri hekim tarafından incelenir ve botox ya da başka bir yöntem uygulamasına karar verilir.

Botox  tedavisi nasıl uygulanır?
Çok küçük miktarda Botox (botoks) çok ince ve küçük iğnelerle kırışıklıkların giderileceği alana uygulanır. Çok küçük miktarda ilaçlar çok küçük iğnelerle verildiğinden rahatsızlık hissi çok az olur. Pek çok hasta çok küçük bir acı hisseder. Anestezi gerektirmez. Botox (botoks) uygulamasından hemen sonra günlük yaşama geri dönülebir. Morarma ve kızarıklık oluşmaz.

Botox injeksiyonları ağrılı mıdır?

Botox çok küçük miktarda çok küçük iğnelerle verildiğinden rahatsızlık hissi çok az olur.  Pek çok hasta çok küçük bir acı hisseder.
Botoks  (botox) tedavisinin etkinliğini ne zaman fark ederim ve ne kadar sürer ?
Botox tedavisinin sonuçları 3-7 gün sonra ortaya çıkar. Tedavi etkinliği 4-6 ay devam eder. Tekrar edilen uygulamalar ile bu süre uzar. Botox etkinliği tedavi için uygulandığı alanlarda ortaya çıkar.

Yorum Yazınız.