Botox Uygulamaları

admin , Şubat 5, 2009 Yazdı

Botox ile kırışıklık tedavisi nedir?
Kaşlarımın arasında ki çizgi beni aslında olmasam da kızgın gösteriyor;
Alnımda ki çizgiler b eni olduğumdan daha yaşlı gösteriyor;
Gülmeyi seviyorum ,ama göz kenarlarınınm çok fazla kırışıyor;
Kaşlarım daha fazla kalkık olmasını isterdim,

Belki sizde bu tip bir yakınma içerisindesiniz veya BOTOX ”u merak ediyorsunuz.Ve BOTOX” un sizin için uygun olup olmadığını merak ediyorsunuz.

Botox nedir?
BOTOX zamanla yüzde oluşan dinamik kırışıklıkları çizgileri azaltan basit,cerrahi olmayan bir uygulamadır.On dakikalık bir uygulama ile kırışıklıklara yol açan kasları 4 ile 6 aya kadar gevşetir.3-7 gün içerisinde etkili olmaya başlar.Kolay,hızlı ve iyileşme süreci gerektirmeyen bir uygulama sonrası işine ve günlük hayatına geri döner.

Botox hangi bölgelere uygulanır?
Özellikle mimik kasların hareketine bağlı olarak ortaya çıkan alın bölgesi,kaş arası ve göz kenarı çizgileri BOTOX tedavisine son derece iyi cevap vermektedir.Bunun dışında üst dudak ve boyun çizgileri tedavi edilebilir.Ayrıca el ,ayak ve koltukaltı bölgeleri terleme tedavisinde BOTOX kullanılmaktadır,

Uygulama nasıl olur?
Doktorunuz en iyi sonucu alabilmek için enjeksiyon yapılacak bölgeyi tespit eder.Anestesi gerektirmez.Hassasiyete göre belki anestetik krem veya buz kompresi uygulanabilir.Uygulanacak her bölgeye çok az dozlarda BOTOX enjeksiyonla tatbik edilir.Uygulama süresi yaklaşık 10 dakikadır.Normal aktivitenize hemen geri dönersiniz.

Botox ”un etkisi ne kadar sürer?
BOTOX ” un etkisi 4 aya kadar sürmektedir.Tekrar eden uygulamalarda bu süre artmaktadır

Yan etkisi varmı dır?
Bilinçli ve tecrübeli ellerde yan etkisi çok azdır.Çok nadir olarak baş ağrısı,veya yanlış yere uygulama sonucu geçici göz kapağı düşüklüğü görülür.Enjeksiyon alanında nadiren hafif kızarıklık görülebilir,makyajla kapatılabilir.

Botox tam olarak nedir?
BOTOX Clostridum Botulinum bakterisinden üretilmiş doğal ,saflaştırılmış proteindir.Kırışıklığa yol açan kaslara ince uçlu enjektörler ile çok düşük dozlarda uygulanır. BOTOX dinamik kırışıklıklara yol açan kasları geçici süre ile gevşeterek etkisini gösterir. BOTOX ” un etkisi uygulandığı bölge ile sınırlıdır,vücut içerisinde dolaşmaz.

Botox uygulamaları ağrılımıdır?
Çok az ve kısa süreli batma hissi duyulur.Uygulama tamamlandığında genellikle hiç bir ağrı kalmaz.

Uygulamaya devam etmessem kırışıklıklarım daha kötüye gider mi?Hayır.Kırışıklarınız yavaş yavaş tedavi öncesi durumuna geri döner.

Uygulama öncesi dikkat edilecek noktalar?
Doktorunuza ,mevcut sağlık sorunlarınız ve varsa kullanmakta olduğunuz ilaçlar hakkında bilgi veriniz.Gebelik ve süt verme hallerinde BOTOX uygulaması önerilmez. BOTOX uygulanacak bölgede daha önce herhangi bir ameliyat geçirmiş iseniz veya ağır nörolojik hastalıklarınız varsa bu konuda doktorunuzu bilgilendiriniz.

Yorum Yazınız.