Neden “Bronz Tene” Sahip Olmak İstiyoruz ? Solaryum

admin , Şubat 4, 2009 Yazdı

Neden ‘Bronz Tene’ Sahip Olmak İstiyoruz ? – Solaryum

Eski yüzyıllarda ‘beyaz ten” revaçtayken ve ‘aristokrasinin, şıklığın, farklı olmanın” bir sembolüyken, günümüzde artık bunun yerini ‘güzellik, çekicilik, sağlıklı ve formda olmakla” eşanlamlı olarak kullanılan ‘bronz ten” aldı. Sonuçta bronz tenin, kişinin görüntüsünden çok hoşnut olmasını ve kendine olan güveninin artmasını sağladığı bir gerçek…

Peki sağlıklı bir şekilde bronzlaşmak için nelere dikkat edilmeli? Neler yapılmalı?

Öncelikle ana başlıklar altında, bunu şu şekilde sıralayabiliriz:

Güvenlik

Hijyen

Kişiye Özel Danışmanlık

Tedbirler

Kullanım şartları

Bilgilendirme

Memnuniyet

Güvenlik:

Tüm makinelerimiz TÜVOS (Almanya Teknik Standartları Enstitüsü) ve EUROPAISHEN NORM EN-60335-2-27 (Avrupa Standartlarına Uygunluk Belgesi) izinlerine sahiptir. En yeni ışınlama ve filtrasyon teknikleriyle ; en son teknoloyie uygun olarak üretilmiş ampullerle donatılmış,güneşin bio-pozitif efektlerini en iyi aktarma özelliklerine sahiptir. Tüm makinelerimiz ergonomik dizaynda, bilgisayar kontrollü ve klimalıdır.

Hijyen:

Stüdyomuzda bulunan solaryum makinelerinin insan teninin temas ettiği tüm yüzeyleri, kullanımdan önce ve sonra, solaryuma özel atomizer dezenfektanlarla temizlenir.

Kişiye Özel Danışmanlık:

Makineler ne kadar güvenli olursa olsun, iş bununla bitmiyor. İşin en önemli ve en büyük kısmı, sizleri yönlendiren bizlere düşüyor.Biz kişiye özel hizmet sunuyoruz. Tamamen sağlıklı bir bronzlaşma arzu eden ve bunun kalıcı olmasını isteyen kişilere , cilt tipi analizi yaparak, istenilen ten rengi doğrultusunda hedefli bir bronzlaşma planı oluşturuyoruz. Böylece kişiye uygun DOĞRU kozmetik, DOĞRU makine seçimi ve DOĞRU kullanım süresini belirliyoruz.

Tedbirler:

Seanslara başlamadan önce sorulan sorulara vereceğiniz cevaplar çok önemli.

Düzenli olarak kulandığınız bir ilaç var mı? Yakın bir zamanda operasyon geçirdiniz mi?

Cevabınız EVET ise, solaryum seanslarına başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.Doktorunuzdan gelecek olumlu cevaba göre solaryum seanslarına başlayabilirsiniz.

Vücudunuzda herhangi bir nemlendirici krem, yüzünüzde alkol içeren tonik veya makyaj var mı?

Güneşte veya solaryumda, ultraviyole ışınları altındayken, bu ürünler cildinizde alerjik reaksiyonlara neden olurlar. Bu sebeple, seanstan önce yüzünüzdeki makyajın veya alkol içeren toniğin (stüdyomuzda cildinizi temizlemeniz için gereken bütün ekipman hazırdır) temizlenmesi gerekmektedir.Aksi takdirde bunlar cildinizde leke oluşmasına sebep olur.

1. seans? Solaryumu hayatınızda ilk defa mı kullanacaksınız? Veya en son seansınızın üzerinden aylar mı geçti?

Bu durumda ilk seansı cildinizi test etmek amaçlı çok kısa bir süreyle gerçekleştiriyoruz. Özellikle solaryuma hayatında hiç girmemiş bir kişiyi, güneşe ilk defa çıkan biri gibi değerlendirip, mümkün olduğunca kısa süreli dakikayla deneme seansı gerçekleştiriyoruz. Kişinin ilk seansın sonunda çok

fazla bir beklentisi olmaması gerekiyor. Kısa süreli alınan seanstan sonra (henüz zaten 1. seans

olduğu için), tabii ki çok fazla bir renk değişikliği olmayacaktır ama SAĞLIKLI bir şekilde seansı tamamlamak için böylesi gerekmektedir.

Solaryum gözlükleri? İz bırakacak diye takmak istemiyor musunuz?

İşte bu çok tehlikeli. UV ışınlarından gözlerinizi koruyan solaryuma özel kullanılan bu gözlükleri MUTLAKA takmanız gerekmektedir.İz bırakmaması için kısa süreli aralıklarla yerini oynatmanız yeterli olacaktır.

18 Yaş altı?

18 yaşın altındaki kişilerin solaryuma girmesi YASAKTIR. Özellikle genç arkadaşlarımıza kimliklerini göstermelerini istediğimizde, bize gösterdikleri anlayış için teşekkür ederiz.

Kullanım Şartları:

İlk iki seansınızın minimum 48 saat arayla gerçekleşmesi gerekmektedir.

Aynı gün içerisinde, hem güneşe çıkılıp hem de solaryum seansına girilemez.

Günde 1 seanstan fazla solaryum seansına girilemez.

Size önerdiğimiz bronzlaşma programına uyulup, söylenenden daha fazla seansa girilmesi için ısrar edilmemelidir.Bizim için öncelikle SAĞLIĞINIZ önemlidir.

Özel solaryum gözlükleriyle gözlerini korumanız gerekmektedir.

Sürekli ilaç kullananların doktorlarına danışması gerekmektedir.

Hamileler, yüksek tansiyonu olanlar, şeker hastaları,yakın zamanda ameliyat geçirmiş kişiler,lazer epilasyon seanslarına devam edenler solaryuma giremezler.

Solaryuma girerken güneş kremleri kullanılmamalıdır. Sadece solaryuma özel öncesi/sonrası için solaryuma özel kremler kullanılabilinir.

DOKTORUNUZUN SİZE GÜNEŞE ÇIKMANIZI YASAKLADIĞI HER TÜRLÜ HALLERDE, SOLARYUMA DA GİRMENİZ YASAKTIR.

Bilgilendirme:

Merak ettiğiniz herşey için bize danışabilirsiniz.Her türlü soru ve merak ettikleriniz için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz. En kısa sürede mutlaka bilgilendirileceksiniz.

Ayrıca içerisinde tüm bilgilerin bulunduğu kataloğumuzu stüdyomuzdan temin edebilirsiniz.

Memnuniyet:

Beklentilerinize daha iyi cevap verebilmek ve sizlerle birlikte hizmet kalitemizi arttırabilmek için üyelik formunu doldurarak önerilerinizi bize iletebilirsiniz.

2 Yorum “Neden “Bronz Tene” Sahip Olmak İstiyoruz ? Solaryum”

  1. semra
    23:56 ,Haziran 24th, 2009

    merhaba benim sorunum cok beyaz ve alarjik bir tenimin olmasi guneste fazla kalamiyorum cunku cok kasiniyorum ve asla bronzlasamiyorum cok denedim cil doktoruma danistim ve bana asla solaryum tavsiye etmiyor siz ne onerirsiniz bende bronz bir tene sahip olmak istiyorum ne yapmaliyim

  2. dilek
    11:28 ,Mayıs 21st, 2011

    mrb ben solaryuma giriyorum ve hiç bir şekilde krem kullanmıyorum girerken tenim beyaz çıkarken nemlendirici sürüyorum veee bu 6 seansım olucak halaa bronzlaşamadım sizce neden? veee kaç seansta bronzlaşırım 15 seans gidiceğim koyu bir bronzluk için kaç seans gereklidir sürekli 20 dakka giriyorum ve bazenn 25 dakka oluyor yaşım 18

Yorum Yazınız.